• Anežka Augustinová

Zkouška před svatbou u vizážistky – co a jak...

Mám si něco připravit? Mám se nějak připravit? Chcete vidět moje svatební šaty? Tyto otázky při zkouškách s nevěstami slýchám nejčastěji. Na uvedené dotazy najdete odpovědi paradoxně díky dalším otázkám. Otázkám, které vám na 99,99 % položí vizážistka.


1. Jak se obvykle líčíte?

Ve svatební den byste se měla cítit sama sebou, proto je vhodné řídit se vaším každodenním líčením (pokud se nemalujete nebo jste zvyklá na velmi jemný make-up, pravděpodobně se nebudete s výrazným kouřovým líčením cítit dobře).


2. Jaké šaty a doplňky budete mít?

Při hledání ideálního make-upu a účesu se můžete "odrazit" také od typu vašich šatů a doplňků (k honosným zdobeným šatům bude lépe sedět složitější výčes a naopak).


3. Máte nějaké inspirativní obrázky make-upu a účesu?

Prohledejte obrázky na internetu (ze zkušenosti je na jakoukoliv inspiraci nejlepší pinterest.com, kde si můžete vybrané obrázky rovnou uložit).


4. Co v líčení a účesech partner obzvlášť nemá rád?

Samozřejmě je nejdůležitější, aby se nevěsta líbila sama sobě. V druhé řadě by se měla líbit nastávajícímu. Nechci házet všechny ženichy do jednoho pytle, ale většinou je nápomocnější zeptat se, co se partnerovi NElíbí. Zkrátka využijete vylučovací metody a budete vědět, kterou cestou se rozhodně nevydáte. Pokud je to pratnerovi údajně jedno, pro jistotu se ho zeptejte, jestli jsou v pohodě kudrnaté, vlnité i rovné vlasy, drdol i rozpuštěné, do obličeje i zcela stažené a jestli mu nevadí i výraznější make-up (doporučuji demonstrovat na fotce).Další informace, které (možná) chcete vědět...

  • Zkouška probíhá většinou dva měsíce/ měsíc a půl před svatbou (zbýva totiž ještě dostatečný čas na optimalizaci stavu pleti nebo vlasů, pokud je to potřeba.

  • Vhodnější jsou dopolední hodiny, kdy si prohlídnete líčení v denním světle a uvidíte, jak Vám bude účes i make-up držet během dne.

  • Na zkoušku si oblečte si svršek podobný barvě svatebních šatů.

  • Vlasy si umyjte den před zkouškou účesu (nikdy v den zkoušky).

Nezapomeňte, že zkouška je o Vás a ne o egu vizážistky. I když je někdy těžké kritizovat něčí práci, je to kvůli Vaší spokojenosti potřeba. Pokud jde z Vaší strany o konstruktivní kritiku, tzn. že řeknete, co konkrétně se Vám nelíbí (např. vlasy jsou moc sčesané z obličeje, chtěla bych je povolit více do tváře), bude stížnost jen ku prospěchu a Vaše vizážistka se určitě neurazí.Kontakt

+420 723 828 700

makeup@anezkaaugustinova.cz

IČ: 06541119

kontaktní formulář zde

© 2020 Anežka Augustinová

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon